Veisimas, auginimas

Veisimas. Didžiuma gyventojų, auginančių paukščius sau, jauniklių gali nusipirkti specializuotuose paukštininkystės ūkiuose.

Jauniklius perinti (paprastai pavasarį arba vasarą) reikia iš sveikų, gerai išaugusių, veislės ypatybes atitinkančių vienmečių arba senesnių paukščių kiaušinių.

Auginant jauniklius su perekšlėmis, ir pirmosiomis dienomis šviesos reikia ne daugiau kaip 16 h (kad perekšlės pailsėtų ir būtų ramios).

Šiltu ir saulėtu oru jauniklius (ypač su perekšlėmis) po 4—5 dienų galima išleisti į aptvarą, kuriame yra bent kiek šešėlio. Kasdien jauniklius gryname ore galima laikyti vis ilgiau. 3—4 savaičių žąsiukus ir ančiukus ir 7—8 savaičių viščiukus bei kalakučiukus aptvare galima laikyti visą dieną. Mėnesio amžiaus žąsiukus ir ančiukus, rytą palesinus, reikia išleisti į vandens telkinius arba ganyklas; vėjuotą ir šaltą dieną geriau neleisti.

Šiltoje patalpoje viščiukus galima auginti narveliuose su vielos tinklo grindimis; tokių narvelių įrengimas.

Jauniklius galima lesinti įvairiu lesalu, bet negalima duoti suplėkusio, aprūgusio, apipelėjusio, taip pat pradžioje sunkiai virškinamo lesalo — miežių, avižų, sorų su lukštais ir kitų nemaltų grūdų.

Viščiukus reikia lesinti tuoj pat, parsiv-žus iš ūkio arba praėjus 10—12 h, kai jie išsirita iš kiaušinių po perekšle. Pirmosiomis dienomis labai tinka kietai virti švieži kiaušiniai, varškė, sorų kruopos, susmulkinti geltonieji kukurūzai, kviečiai, avižinės kruopos. Kiaušinius reikia pertrinti per sietelį, pridėti sorų arba kitų kruopų. Kuo įvairesnis lesalas, tuo geriau viščiukai auga. Iki 10 dienų amžiaus juos reikia lesinti 5—6 kartus per dieną, mėnesio amžiaus viščiukams pakanka 3 kartų. 3—4 dienų viščiukams reikia duoti susmulkintų šviežių žalumynų; jie maišomi su kitu lesalu.

Geriausias baltyminis lesalas viščiukams yra pieno produktai ir atliekos: liesa šviežia varškė, nugriebtas pienas, pasukos. Negalima duoti šviežio pieno, nes jis apgyžta ir kenkia, skrandžiui bei žarnynui. Jaunikliams augti ir vystytis reikia mineralinio lesalo. Todėl kiau­šinius reikia smulkinti kartu su lukštais, o 5 dienų viščiukams atskirose lesalinėse paberti sutrintos kreidos, susmulkintų kriauklių, rupaus perplauto smėlio. Į lesalo mišinius reikia pridėti valgomosios druskos tirpalo (0,5% sauso lesalo).

Jaunikliams patartinos tam tikros lesalo normos, kurios priklauso nuo paukščių rūšies ir amžiaus. Normuojama paprastai, kol jaunikliai sulaukia 2 mėnesių. Per tą laiką būtina laikytis lesinimo režimo.

Didesnius jauniklius, ypač ančiukus ir žąsiukus, galima lesinti įvairiausiu lesalu: bulvėmis, šakniavaisiais, įvairiais žalumynais, vaisių ir daržovių, virtuvės atliekomis. Kadangi jaunikliai prilesa aptvaruose, ganyklose ir vandens telkiniuose, vertingo ir brangaus koncentruoto lesalo galima duoti mažiau. Kol užauga, jaunikliai turi gerti švarą, gerą, bet neperšaltą vandenį.Informacijos šaltinis: www.sodasirdarzas.lt

Geras pasiūlymas ūkininkams

Inkubatorius 630XH - Puikus pasirinkimas!

Pilnai automatizuotas, su automatizuota drėkinimo sistema

 

Klauskite!

Užpildykite žemiau esančią formą, norėdami gauti atsakymus apie mūsų siūlomus inkubatorius:

Jūsų vardas:

El. paštas:

Telefonas:


Dominanti inkubatorių talpa:

Atsakymą pageidauju gauti:


Žinutė: