Naminiai paukščiai, jų rūšys

Jų yra 4 svarbiausios rūšys: vištos, kalakutai, antys ir žąsys.
Naminiai paukščiai greitai užauga, labai produktyvūs ir vislūs. Pvz., lengvųjų veislių vištos lytiškai subręsta (t.y. gali dėti kiaušinius ir duoti palikuonių) jau 4,5—5, o sunkesnių veislių vištos — 5,5—6 mėnesių amžiaus. Kalakutės, antys, žąsys lytiškai subręsta 8—10 mėnesių, bet namuose auginamos ima dėti kiaušinius tik anksti pavasarį, kai dienos pasidaro 12—14 h ilgumo.

Dėsliosios vištos pirmaisiais metais padeda iki 220—230 kiaušinių, o kai kurios dedeklės — daugiau kaip 300 kiaušinių. Kai kurių veislių kalakutės, kurių dėslumo ciklas trunka 21—25 savaites, padeda 60—100 kiaušinių. Antys (pvz., Pekino veislės) per pirmąjį (maždaug 9 mėnesių) ciklą padeda 160—190 kiaušinių. Žąsų dėslumas svyruoja nuo 15—18 iki 75—80 kiaušinių per sezoną (3—5 mėnesius). Vištų, kalakučių ir ančių dėslumas antraisiais metais sumažėja maždaug 15%, o vėliau dar labiau. Žąsų dėslumas antraisiais ir net trečiaisiais metais didėja, todėl jos ūkiuose paprastai laikomos iki 5 metų.

Višta

Naminių paukščių mėsa ir kiaušiniai yra labai maistingi, dietiški ir skanūs. Pvz., vištos kiaušinyje yra 12,8% baltymų, 11,8% riebalų, 1,0% angliavandenių, 0,8% peleninių medžiagų, 73,6% vandens, daugiau kaip 12 vitaminų ir 20 mineralinių medžiagų. Paukštienoje, nelygu paukščio rūšis, amžius ir riebumas, yra 16—20% baltymų, nuo 9—10% (vidutinio riebumo vištų ir kalakutų) iki 30—35% riebalų (nupenėtų ančių ir žąsų).

Veislės. Pagal produktyvumą ir kai kurias kitas su tuo susijusias savybes vištos skirstomos į dėsliąsias, mėsines dėsliąsias (mišriąsias) ir mėsines. Kalakutai, antys ir žąsys yra mėsiniai paukščiai, bet pagal masę ir kūno sudėjimą gali būti skirstomi į sunkiuosius ir lengvuosius. Dėsliųjų vištų veislės:   leghornai    (šios   veislės   hibridinės

Dedeklės padeda iki 300 ir daugiau kiaušinių per metus), rusų baltosios, kurapkiniai leghornai, minorkos ir kai kurios kitos.
Mėsinių vištų veislės: baltieji plimutrokai ir baltieji kornišai, taip pat dabar mažai paplitę langšanai, foveroliai, dorkingai, kochinchinai, Bramos vištos. Daugiausia yra mėsinių dėsliųjų (mišriųjų) veislių vištų.

Iš ančių daugiausia auginamos labai produktyvios ir ištvermingos Pekino antys, kiek mažiau — vietinių Ukrainos veislių antys — Ukrainos pilkosios, blankiai rudosios ir juodosios baltakrutinės. Kryžminimui su Pekino antimis yra perspektyvi labai savita muskusinių ančių veislė.

Sunkiųjų žąsų veislės: Tulūzos, iš jų iš­vestos didžiosios pilkosios, Emdeno ir Cholmogorų. Vidutinio sunkumo žąsų veislės: Arzamaso, Romnų, Tūlos, Šadrino, Italijos. Lengviausios, pačios dėsliausios yra Kinijos žąsys. Tam pačiam tipui priklauso iš Kinijos žąsų išvestos Kubanės ir Gorkio žąsys. Lietuvoje daugiausia auginamos vištinės, puikinės, Reino baltosios, Italijos žąsys.Informacijos šaltinis: www.sodasirdarzas.lt

Akcija!

Inkubatorius SeeCube 77AXD


-5% pavasarinė nuolaida - 1300,00 Lt    1235,00 Lt

 

Geras pasiūlymas ūkininkams

Inkubatorius 630XH - Puikus pasirinkimas!

Pilnai automatizuotas, su automatizuota drėkinimo sistema

 

Klauskite!

Užpildykite žemiau esančią formą, norėdami gauti atsakymus apie mūsų siūlomus inkubatorius:

Jūsų vardas:

El. paštas:

Telefonas:


Dominanti inkubatorių talpa:

Atsakymą pageidauju gauti:


Žinutė: