Perinamų kiaušinių laikymas

Kuo ilgesnis laikotarpis nuo kiaušinio padėjimo iki perinimo, tuo gaunami blogesni rezultatai. Rodikliai nepablogėja, jei perinami vištų, putpelių kiaušiniai ne senesni kaip 6, ančių ir kalakutų 8, žąsų 10 dienų. Uždelsus, paukščių prieauglio kasdien išsirita 2-3% mažiau. Be to, labai pablogėja ir jo kokybė. Labai vertingų paukščių kiaušinius galima rinkti 15 dienų.

Perinimui atrinktus kiaušinius reikia laikyti specialioje patalpoje, kurios temperatūra 8-12 C, drėgnumas 80-85%. Jei patalpoje oras labai sausas, ant grindų reikia statyti indus su vandeniu ar įrengti elektrinius drėkintuvus. Patalpa turi būti gerai vėdinama, kad iš kiaušinių išgaruotų kuo mažiau vandens.

Perinimui skirti kiaušiniai pakuojami į specialias dėžes. Vištų, kalakutų, ančių ir putpelių kiaušiniai sudedami vertikaliai (smaigaliu žemyn), o žąsų - horizontaliai (paguldyti). Jei juos tenka laikyti ilgiau kaip 5 dienas, nuo šeštos dienos kasdien reikia apversti ant kito šono.

Jie kiaušinius reikia vežti didesniai atstumais, jie dedami į dėžes. Dėžės su pertvarėlėmis išklojamos sausomis drožlėmis. Žasų kiaušinius reikia transportuoti ypač atsargiai, nes gali nutrūkti vytuliai. Informacijos šaltinis: Elena Birutė Aniulienė - Paukštininkystė

Geras pasiūlymas ūkininkams

Inkubatorius 630XH - Puikus pasirinkimas!

Pilnai automatizuotas, su automatizuota drėkinimo sistema

 

Klauskite!

Užpildykite žemiau esančią formą, norėdami gauti atsakymus apie mūsų siūlomus inkubatorius:

Jūsų vardas:

El. paštas:

Telefonas:


Dominanti inkubatorių talpa:

Atsakymą pageidauju gauti:


Žinutė: